REGULAMIN SESJI ZDJĘCIOWEJ

 

 

Rezerwacja sesji oznacza akceptację regulaminu. Oznacza to również, że zapoznaliście się Państwo z moim portfolio na stronie i social mediach i akceptujecie mój styl fotografii i postprodukcji.

 1. Sesje odbywają się w domu, w plenerze lub w wynajmowanym studiu (koszt wynajmu ponosi Klient). 
 2. Rezerwacja zostaje potwierdzona po wpłacie zadatku w kwocie 100zł na podany poniżej nr rachunku.
 3. Pozostała należność rozliczana jest w dniu sesji gotówką/blikiem lub przelewem do dnia sesji.
 4. Do wyboru są różne pakiety, proszę o dokładne przemyślenie wyboru pakietu, ponieważ nie ma możliwości zmiany go w późniejszym terminie.  Zapłata za dodatkowe kadry płatna przelewem na konto bankowe. Koszt dodatkowych ujęć to 30/35 zł. Szczegóły w zakładce Oferta.
 5. Oferuję możliwość wyboru zdjęć w galerii na platformie www.photonesto.pl, do której dostęp dostajecie Państwo drogą mailową.
 6. Czas na wybór zdjęć to 10 dni od momentu wysłania surowych kadrów. Po tym terminie, ja dokonuję wyboru. W przypadku, gdy w pakiecie znajduje się album eko lub w okładce, przygotowuję projekt albumu, na którego zatwierdzenie mają Państwo również 10 dni. Po tym terminie uznaję album za właściwy i wysyłam do druku.
 7. W standardzie wykonuję odbitki w formacie 15*23. Istnieje możliwość zmiany rozmiaru, dokupienia innych rozmiarów oraz wydruków w większych formatach czy fotoobrazów.
 8. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 9. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
 10. Produkty można odebrać osobiście lub wysyłam paczkomatem (18 zł).
 11. Czas sesji uzależniony jest od wybranego pakietu.
 12. Klient przyjeżdża na umówioną wcześniej godzinę. Bardzo proszę o punktualność. 
 13. Bardzo proszę o przychodzenie na sesję zdrowym. Fotograf ma prawo odmówić wykonania sesji, jeżeli u Klienta występują objawy choroby.
 14. Jeżeli nie może Państwo zjawić się na sesji, proszę mnie o tym poinformować.
 15. Na kilka dni przed sesją wysyłam poradniki dot. stylizacji, ubioru, jednak przygotowanie ubioru do sesji leży po stronie Klienta. Posiadam garderobę mobilną dla Kobiet, z której można skorzystać.
 16. Podczas sesji za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają rodzice lub opiekunowie.
 17. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć dwa razy ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
 18. Miejsce pleneru wybieramy zgodnie z Państwa preferencjami. Opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji w okolicy jakiegoś pałacu, parku narodowego czy ogrodu botanicznego ponosi Klient.
 19. Nie odpowiadam za czynniki niezależne ode mnie takie jak pogoda, brak humoru modeli lub brak chęci współpracy ze strony dziecka, jednak będę prowadziła sesję tak, aby jej efekty były jak najlepsze, przy współpracy z rodzicami. Proszę też o zabranie jak najmniejszej ilości rzeczy, typu wózki, foteliki, które mogą nam przeszkadzać w poruszaniu się. 
 20. Obróbka w programie Lightroom obejmuje podstawowy retusz, taki jak usunięcie siniaków, zadrapań, oraz delikatne wygładzenie skóry i poprawę kolorystyki. Moja obróbka nie obejmuje zmiany sylwetki, odchudzenia, zmiany ubrania i jego koloru. Nie korzystam z Photoshopa. Nie usuwam przedmiotów z tła, mebli itd., dlatego proszę o względne sprzątnięcie pomieszczenia przed sesją.
 21. W dniu sesji wypełniacie Państwo formularz RODO i zgodę na publikację zdjęć, jeśli taką wyrażacie, z zastrzeżeniem o jej cofnięciu zgodnie z prawem. Jednak mi bardzo zależy na możliwości korzystania z wykonanych przeze mnie zdjęć, ponieważ stanowi to bardzo ważny element w działalności każdego fotografa. Dlatego będę bardzo wdzięczna za możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. 
 22. Powyższy regulamin obowiązuję od 01.01.2024r.


DANE DO PRZELEWU – OPŁATA ZA SESJĘ Z DATĄ, 

ALBUMY, DODATKOWE UJĘCIA

Wioleta Chodorek

82 1940 1076 5146 5255 0000 0000